Merhaba Misafir

Hakkında

İdeal Kültür

   İdeal Kültür Yayıncılık, 2008 yılında kurulmuş ve markasıyla Akademik kitaplar yayınlamaya başlamıştır. Bugüne kadar 100’den fazla farklı kitap yayınlayan İdeal Kültür, aralıksız olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kitapların içeriği baskı kalitesi ile kitaplarımız Ulusal ve Uluslararası kütüphanelerde yerini almıştır.

   2008 yılında kurulan şirketimiz ilk yılında üniversitelerin, kolejlerin, kütüphanelerin, belediye bilgi evlerinin diğer kamu ve özel kuruluşların kitap ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet vermeye başlamıştır. Bu doğrultuda yayınevleri, dağıtımcılar, enstitüler ve dernekler ile yapmış olduğu iş ortaklıklarıyla mevcut kütüphanelerin geliştirilmesi ya da yeni kütüphanelerin kurulumu çalışmalarında müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemiştir. A’dan Z’ye kütüphane ya da bilgi evi kurulumu hizmetlerinin yanında kütüphanelerin ihtiyaç duyduğu LC ve Dewey kataloglama hizmeti vermektedir.

   İdeal Kültür; Akademik teşvik kriterlerine göre alanında 11 yıldır düzenli yayın yapmakta olup yayınları Ulusal ve Uluslararası(Stanford University Library, Yale University Library, Library of Congress, Princeton University Library, Culombia University Libraries, Harvard Library, Explore the British Library, Bulgarian Academy of Sciences vb.)  kütüphanelerde kataloglanmaktadır.

   İdeal Kültür; 2011 yılında kurumlar için süreli yayın aboneliği hizmeti vermeye başlamıştır. Her alanda yayınlanmakta olan Türkçe dergi aboneliğiyle birlikte üniversiteler, kolejler vb. kurumlar abone oldukları dergilerin yeni sayılarını hızlı ve düzenli bir şekilde temin etmektedirler. 

   İdeal Kültür; “İdealonline” markası ile araştırmacıların Türkiye’de yayımlanmakta olan her türlü bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanabilmelerini sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır.